12.9.2014 - Vstoupení jako host v Taiji akademii Jablonec - vystoupení a volná diskuze

pro nadcházející 6. Mistrovství světa v tradičním wushu v Číně

11.-13.8.2014 - Letní soustředění školy bojových umění Oheň a Voda v Berouně

5.7.2014 - vystoupení na letním táboře Litavka(Ukázky cvičení, pověsti a povídání)

7.-11.5.2014 - seminář taiji s vějířem  na Talavanu

23.6.2014 - dotočení a uvedení nového videa - Taiji s vějířem v podání Martiny

3. – 5. 5. 2014 1. mistrovství Evropy v taijiquan a vnitřních stylech wushu, Rumunsko
1. místo – Various styles traditional Taijiquan - ženy
1. místo - Traditional Taiji weapon - ženy

26.-27. 4. 2014 Druhý evropský mezinárodní festival čínského wushu 2014, Praha
1.místo – Taijiquan – ženy
1.místo – Taijijian (meč) – ženy

10.8.2013 Nový článek - Protahování
"Stejně jako u většiny fyzických činností, tak i u taiji je protahování ...")

7.8.2013 Nový článek - Taji Meč
"Meč byl pro mě první zbraní, kterou jsem se učila a doslova jsem si ji vysnila...")

7.8.2013 Nový článek - Sestava 13 forem
("První sestavou, kterou jsem se na dětských oddílech naučila, je právě sestava 13 forem chentaijiquan...")

15.12.2012 VII. Noc mistrů
Noc mistrů je prestižní ocenění, které dostávají jen ti nejúspěšnější sportovci věnující se bojovým sportům nebo uměním. Udělování probíhá každým rokem. Taiji Noc mistrů 2012
Letos se Noc mistrů konala na Pražském hradě ve Španělském sále a za jednotlivé svazy byli nominovaní sportovci zváni na podium, aby jim bylo uděleno ocenění za jejich letošní výsledky. Sekce wushu (kam patří i taiji) měla na vyhlašování po dlouhé době opět svého zástupce, kterým jsem se stala já, za klub Taiji akademie, svaz Fullcontactu a sekci wushu.
Nominovaná jsem byla za své letošní výsledky (ME Francie a MS Čína).
Být nominovaná na toto ocenění je pro mě obrovská čest.Vnímám to jako ocenění toho, co dělám ráda. Snažím se dělat taiji pořádně a proto jsem za toto ocenění tak ráda.
Během předávání jsme mohli ve Španělském sale shlédnout mnoho zajímavých vystoupení (ukázky bojových umění, tance a zpěvu). Celý večer provázela pohodová atmosféra a byl završen rautem.
Mimo jiné zde proběhl i křest první české encyklopedie bojových umění! (knížku vydala Česká Unie Bojových Umění –ČUBU)
V televizi byl záznam z tohoto večera v pátek 21.12. v 21:55 na kanále ČT sport.

1.12.2012 Mistrovství České republiky
MČR se konalo 1.12.2012 v Praze pod hlavičkou ČSFU, Tai ji MS CR pořádané však bylo nově školou , která se věnuje Hunggar quan. Dopoledne před mistrovstvím se stihla odzávodit i Juniorská liga (pohárová soutěž juniorů). Organizace byla skvělá a soutěž všem rychle utekla.
Na zahájení byl nástup škol s cedulemi od pořadatelů. Během nástupu proběhlo přivítání porotců i škol a mohlo se začít závodit. Závodníků bylo více, než před rokem a kategorie byly obsazené kvalitními závodníky.
Závodila jsem v kategoriích Taiji quan (taiji pěst) a Taiji jian (taiji meč) – v obou kategoriích byli muži a ženy dohromady. I přes únavu a nastydnutí se mi podařilo získat nejvyšší známku soutěže, což ale trošku přikládám i tomu, že jsem oproti soutěži v Číně nebyla tolik nervózní a nebála se pořádně si cvičení před porotou užít. Prostě jsem necvičila pro známky, ale protože mě to baví.
Organizátorům patří veliké dík, odvedli velký kus práce a stálo to za to!

5. – 11. 11. 2012 Mistrovství světa ve wushu, Huangshan, Anhui, Čína
V termínu od 5. do 11. 11. 2012 se v Číně uskutečnilo Mistrovství světa ve Wushu.
Českou republiku zde reprezentovalo 14 závodníků. Do reprezentace ČR byla nominována i Martina Slabá do kategorií Taiji quan (pěstní sestava) a Taiji jian (sestava s mečem). I přes nervy a vyčerpání ze soutěže jsme viděli mnoho krásných míst v Huangshanu, kde se soutěž konala. Jsem velice ráda, že jsem se soutěže mohla zúčastnit.

Fotografie ze zahajovacího ceremoniálu. Martina Slabá za ČR.

15.9., 6.10. a 13.10. 2012 – Seminář Taji s vějířem“Taiji s vějířem”

V těchto dnech budete mít příležitost navštívit sobotní seminář taiji s vějířem pod vedením
Radka Koláře a Martiny Slabé
, která s touto sestavou letos v červnu vybojovala první místo na Evropském šampionátu v Paříži.
Je-li pro vás tato sestava novinkou, můžete ji zhlédnout zde video Taiji vějíř

Více informací o plánovaném semináři naleznete na stránkách Taiji akademie

Všchni jste srdečně zváni!

Budeme se na Vás v Taiji akademii těšit! :)

4.8. – 11.8.2012 Soustředění v Jizerských horách a intenzivní příprava na soutěž

30.7. – 3.8.2012Soustředění Tygrů v Taiji akademii, Praha

30.6. – 6.7.2012 Účast na soustředění se školou tradičního kungfu v Berouně

17.7.2012 O Qi gongu (Čchi-kung)

10.6.2012 Europa taichi 2012 Paris - Mistrovství Evropy
1. místo - Taiji Jian (meč tradiční); 1. místo - Taiji Quan dělové pěst - video; 1. místo - Taiji vějíř; 2. místo - Taiji Quan - sestava beze zbraně; 2. místo - Taiji šavle; 2. místo - Taiji Jian (meč - 42 forem)

25. – 31. března 2012 14. mistrovství Evropy ve wushu, Tallinn Estonsko

Description: C:\Documents and _

1.01.2012 vystoupení na velkých oslavách příchodu nového čínského roku, roku DRAKA,
v Taiji Akademii od 20:30

20.-21. 1. 2012 Plánovaná účast na soutředění České wushu reprezentace v Liberci Description: C:\Documents and Settings\Marti\Dokumenty\Stažené soubory\mar73.JPG

19.11.2011 Účast na Budoshow, největší přehlídce bojových umění

5.11.2011 Účast na soutěži Slovakia Open v Trnavě
Umístění: 1. místo v kategorii taiji beze zbraně ženy a 1. místo v kategorii Taiji zbraně muži, ženy

27.9.2011 Účast na soutěži Czech Open

17.9.2011 Účast na Katana Matsuri
(přehlídka japonských bojových umění)

28.5.2011 Účast na mistrovství ČR ve wushu
Umístění: 1. místo v kategorii taiji beze zbraně ženy a 1. místo v kategorii Taiji zbraně muži, ženy

9.-15.4. 2011 Účast na mistrovství Evropy v tradičním wushu, Estonsko - Tallin
Umístění: 2. místo v kategorii taiji beze zbraně ženy a 1. místo v kategorii Taiji zbraně ženy